
Chcesz zamówić dźwigar? Powinieneś odwiedzić tę stronę
Szalunki to struktury niezastąpione na wielu budowach. Za ich pomocą możliwe jest modelowanie właściwego kształtu ścian wylewanych z betonu, jak również wykonanie w nich przepustów na okna i drzwi. Szalunki są również niezbędne przy budowie sufitów – w takim przypadku ich istotnym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania wzniesienie jakiegokolwiek wielopiętrowego budynku byłoby niemożliwe. Dźwigary sprawiają, że sklepienie nie opada natychmiast po wylaniu i może zestalić. Z jakich tworzyw produkuje się dźwigary? Jak można je dostać?
Z jakich materiałów wykonane są dźwigary?
Dźwigar poddawany jest sporym obciążeniom, które osiągają kilkadziesiąt ton. W związku z tym jego fundamentalnym przymiotem jest wytrzymałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość produkcji oraz rodzaj użytych w tym celu surowców. Muszą one być starannie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem wytrzymałości na potężne obciążenia. Najlepszym materiałem jest lite drewno takich drzew jak topola, buk, olcha czy sosna. Niezmiernie istotne jest także odpowiednie pokrycie dźwigarów impregnatem, które zabezpieczy je przed szkodliwym wpływem wilgoci, spoiw i pozostałych ciekłych preparatów stosowanych na budowie – a więc substancji, które często zagrażają strukturze drewna.
Dźwigary – można je wypożyczyć
Podmioty, które regularnie zajmują się wznoszeniem wielopoziomowych budynków mają swoje dźwigary. Ich zakup oraz przechowywanie generuje jednakże pewne wydatki. Na szczęście firmy, które rzadko przyjmują zamówienia tego typu, mogą uniknąć wspomnianych przeszkód. Dobrym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów oraz innych modułów szalunków.
Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków
Mob.: +48 690 999 204
E-mail:
[email protected]