
Implanty zębów to najlepsza metoda na pozbycie się ubytków w uzębieniu. Sprawdzą się zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i braku pojedynczych zębów. Ich największymi zaletami są naturalny wygląd oraz względnie nieskomplikowania pielęgnacja – implant stomatologiczny, a tak naprawdę jego korona, wygląda zupełnie jak prawdziwy ząb. Ich założenie jest również mniej uciążliwe dla pacjenta niż założenie mostu lub pełnej protezy – nie wymaga szlifowania sąsiednich zębów. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiega ów proces i jak należy się do niego przygotować.
Implanty stomatologiczne – kolejne kroki terapii
proces założenia implantów zębowych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Poza nim ważne jest także odpowiednie nastawienie i opanowanie nerwów. W następnej kolejności stomatolog dokonuje nacięcia dziąsła. To umożliwia mu dotarcie do kości i uformowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu korzysta się z metod piezochirurgii oraz stosownie dobranych wierteł. To niesłychanie skomplikowany etap zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego doświadczenia i wyczucia. Precyzja konieczna jest także przy umieszczeniu implantu stomatologicznego w łożu. Gdy ten znajdzie się na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zszyć dziąsło pacjenta.
Implanty stomatologiczne a leki znieczulające
Myśl o założeniu implantu zęba budzi w niektórych pacjentach strach przed potencjalnym silnym bólem odczuwanym podczas zabiegu i kilka dni po nim. Szczęśliwie niepokój ten jest całkowicie nieuzasadniony. Współczesna implantologia dysponuje bardzo efektywnymi lekami przeciwbólowymi, zapewniającymi pacjentowi pełen komfort na fotelu stomatologicznym. Osoby szczególnie wrażliwi na odczuwanie bólu mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego całkowicie usuwającego problem strachu przed chirurgiem-stomatologiem.