
Praca w różnych zawodach, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych czy komfort na co dzień – to zaledwie kilka z powodów, które skłaniają pacjentów do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnimi czasy stale wzrasta, na co wpływ ma zapewne bardzo niskie niebezpieczeństwo potencjalnych powikłań oraz doskonalsza technologia (i będąca jej rezultatem redukcja cen leczenia). Za wykonaniem zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Wiele badań udowadnia bowiem, iż nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze problemy, gdyż są czwarty (zaraz po jaskrze, zwyrodnieniu plamki i zaćmie) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością walczy co trzeci mieszkaniec Europy.
Korekcja laserowa wzroku – na czym polega?
Laserowa korekta wzroku korzysta z technologii kształtowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez wymodelowanie rogówki w jej centrum uzyskuje się świetne rezultaty. Zmniejszając jej obwód oraz podnosząc środek, można z kolei usunąć hyperopię. W tej chwili najpopularniejszym rodzajem lasera wykorzystywanego podczas procedur korekty laserowej jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie impulsy podczerwieni. Pozwala to na wykonanie dokładnego modelowania, a zarazem minimalizuje ryzyko naruszenia zdrowych części rogówki. Za poleceniem tej formy leczenia wad wzroku przemawia sporo argumentów. Najistotniejsze to z pewnością mała inwazyjność, skuteczność, dokładność oraz prawie nie istniejące niebezpieczeństwo komplikacji. Wypada napomknąć także o tym, iż zabieg nie musi być prowadzony w znieczuleniu ogólnym.
Laserowa korekcja wzroku – są także przeciwwskazania
Nim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, warto wiedzieć o tym, iż w sporadycznych kazusach lekarz odmówi jego wykonania. Wśród najpopularniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy zwłaszcza infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, nieukończony 21 roku życia, karmienie piersią i ciążę czy choroby oczu takie jak zaćma.
Adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]