
Blachy na rąbek stojący to coraz częściej stosowana forma pokrycia dachowego. Czym się wyróżnia na tle pozostałych pokryć dachowych? Czy opłaca się je kupić? Prezentujemy blachy na rąbek stojący oraz sposoby ich użycia.
Blacha na rąbek – walory oraz przeznaczenie
Blachy na rąbek idealnie łączą funkcjonalność z atutami estetycznymi, z tej przyczyny zdobywają coraz większe grono zwolenników. Wytrzymała oraz bardzo dobrze prezentująca się blacha na rąbek może być używana zarówno w przypadku nieruchomości, w których potrzebna jest wymiana pokrycia dachowego, jak i nowoczesnych budowlach. Ten materiał wykończeniowy może być położony na dachach dwuspadowych i płaskich, jak również na dachach o zawiłej więźbie. Blachy na rąbek są transportowane na miejsce budowy w formie niewielkich arkuszy. Można je ułożyć szybko oraz bez niespodziewanych komplikacji. Takie pokrycie dachowe doskonale pasuje do rozmaitych stylów architektonicznych (przykładowo do stylu minimalistycznego lub dworkowego), a zarazem jest odporne na rdzę i wytrzymałe.
Nowoczesne pokrycia dachowe – alternatywa dla zwykłych dachówek ceramicznych
Blacha na rąbek przewyższa standardowe rozwiązania pod względem użytej technologii i solidności. Panele dachowe są wytwarzane z grubej blachy wykończonej dodatkową powłoką zapewniającą ochronę przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, jak np. promieniowanie słoneczne bądź opady. Blacha na rąbek stojący jest dostępna na rynku w licznych modelach, co pozwala na dopasowanie jej do indywidualnej wizji projektanta. Nowoczesne pokrycia dachowe pomagają też obniżyć wydatki związane z budową – bez wątpienia zmniejszają ilość ścinek, nawet w przypadku dachów wielopołaciowych. Postanawiając o użyciu blach na rąbek, warto zaopatrzyć się w ten materiał wprost od producenta.
Adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A
Tel.: +48 17 584 08 08